Brzeski Festiwal Gier Planszowych

informacje

Terminarz turniejów

Znamy już terminy poszczególnych turniejów. Oto one:

Sobota
9.30   VI Otwarte Mistrzostwa Polski w Carrom
12.00 Turniej Carcassone
14.00 Turniej Activity
15.00 Turniej Arka Zwierzaków
16.00 Turniej Faras
17.00 Turniej Dobble
18.00 Turniej Bang! (wersja kościana)
 
Niedziela
10.30 Turniej Pitchcar
12.00 Turniej Rummikub
14.00 Eliminacje Mistrzostw Polski w Pandemic Survival
14.30 Turniej Ciężarówka przez Galaktykę
16.00 Turniej Kółka i spółka (dla najmłodszych)

Serdecznie zapraszamy!
Comments

Turnieje na VII Festiwalu

Aby tradycji stało się zadość, na Festiwalu nie może zabraknąć różnorakich turniejów w gry planszowe. Wspominaliśmy już o kolejnych VI Mistrzostwach Polski w Carrom. Ale to nie koniec atrakcji. Oto lista turniejów, które odbędą się w sobotę i niedzielę. Dokładny terminarz podamy w tygodniu.

 • VII Turniej Pitchcara
 • Eliminacje Mistrzostw Polski Pandemic Survival
 • Rummikub
 • Bang! kościany
 • Carcassonne
 • Activity
 • Faras
 • Kółka i spółka (dla najmłodszych)
 • Dobble


Oprócz tego bardzo możliwe, że odbędzie turniej w grę Splendor.
Comments

Zaktualizowane informacje noclegowe

W tym roku gości festiwalu zapraszamy do skorzystania z noclegów w hotelu Romeo oraz w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym. Więcej informacji na temat zakwaterowania można znaleźć TUTAJ.
Comments

Zaktualizowana strona sponsorów

Na stronie Sponsorzy znajdują się zaktualizowane informacje o naszych sponsorach, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie imprezy!

Bez ich pomocy organizacja Festiwalu byłaby na pewno znacznie trudniejsza

Zrzut ekranu 2015-02-14 o 15.07.26
Comments

VI Mistrzostwa Polski w Carrom

W festiwalową sobotę, 21.02.2015, już po raz szósty będziemy mieć niewątpliwą przyjemność gościć graczy z całej Polski (i nie tylko), którzy wezmą udział w VI Otwartych Mistrzostwach Polski w Carrom. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby obejrzeć w akcji prawdziwych mistrzów gry w “indyjski bilard”. Turniej odbędzie się tradycyjnie w pięknej, mniejszej sali stropowej.

A poniżej przedstawiamy oficjalne logo imprezy.

carrom VI m
Comments

Plakat VII Festiwalu

Do VII Festiwalu zostało już tylko tydzień, najwyższy więc czas przedstawić jego oficjalny plakat. Autorem jest jak zwykle nasz niezawodny przyjaciel Kubek, któremu serdecznie dziękujemy!


plakat VII s
Comments

I po VI festiwalu...

I już po festiwalu. Przyjdzie jeszcze czas na szczegółowe podsumowanie, a tymczasem wielkie podziękowania dla przybyłych gości z bliska i daleka, dla sponsorów i oczywiście dla całej ekipy pomocników (młodzieży z ZSE i tej nieco...... starszej młodzieży) - całej ekipie technicznej, dla wszystkich, którzy sprawili, że VI festiwal znowu był sukcesem. Obyśmy spotkali się za rok!
Comments

Pokaz gry Pan Lodowego Ogrodu

Pan Lodowego Ogrodu Jarosława Grzędowicza to fantastyczny (dosłownie i przenośni) cykl powieściowy, opisujący przygody Vuko Drakkainena, który został wysłany z misją ratunkową na planetę Midgaard. Wydawnictwo Red Imp przygotowuje właśnie planszową adaptację cyklu, z którą będzie można zapoznać się podczas festiwalu. Więcej informacji w rozwinięciu wpisu.Więcej...
Comments

Prezentacja gier Phalanx

PHALANX odwiedzi brzeski Festiwal w bardzo kameralnym składzie, ale za to przywiezie dwa gorące prototypy. Pierwszy to Boże Igrzysko: Dzieje Rzeczypospolitej Szlacheckiej, zaś drugi to 1944: Monty vs. Patton Wyścig do Renu, czyli hybryda eurogry i gry wojennej. Więcej informacji w rozwinięciu wpisu.Więcej...
Comments

V Otwarte Mistrzostwa Polski w Pentago

Mamy świetną informację dla wszystkich miłośników gry Pentago. Podczas Festiwalu odbędą się V Otwarte Mistrzostwa Polski w Pentago, zorganizowane we współpracy z oficjalnym dystrybutorem gry, firmą Egmont.

Na zwycięzców czekać będą specjalne puchary, tytuł Mistrza Polski oraz nagrody w postaci bonów na zakup gier wydawnictwa:

I miejsce: Bon na 450 zł
II miejsce: Bon na 250 zł
III miejsce: Bon na 100 złPENTAGO - internet - rgb
Comments

Plakat VI Festiwalu!

Do Festiwalu zostało już niewiele ponad 2 tygodnie, więc najwyższy czas zaprezentować jego oficjalny plakat. Autorem jest jak zwykle nasz niezawodny przyjaciel Kubek, któremu serdecznie dziękujemy!

Po kliknięciu na plakat można zobaczyć jego większą wersję.

Plakat VI Festiwal_maly
Comments

Zaktualizowane informacje noclegowe

Dla wszystkich przybywających na nasz Festiwal z dalszych stron ważna informacja. Hotel Piast został zamknięty, więc niestety odpadło jedno z miejsc noclegowych. Poniżej podajemy adresy innych placówek, w których można przenocować w weekend 8-9 lutego 2014. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.Więcej...
Comments

VI Brzeski Festiwal Gier Planszowych

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że VI edycja festiwalu się odbędzie, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich do tłumnego przybycia.

Tym razem festiwal odbędzie się w lutym, a dokładnie w weekend 8 i 9 lutego 2014. Jak tradycja nakazuje, będziemy gościć wszystkich w przestronnych i pięknych salach brzeskiego ratusza.

Już niedługo podamy więcej informacji na temat listy gier, turniejów i spodziewanych atrakcji.

Serdecznie zapraszamy!
Comments

Wyniki turniejów

Na stronie turniejowej umieściliśmy informacje na temat zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Podsumowując

- 2 imprezy w randze Mistrzostw Polski
- 10 turniejów
- Kilkuset uczestników
- Kilogramy słodyczy jako nagrody pocieszenia
- Niepoliczalna ilość dobrej zabawy

Dziękujemy wszystkim za udział!
Comments

Małe podsumowanie i pierwsze relacje z Festiwalu

Wszystko wskazuje na to, że Festiwal po raz kolejny stał się sukcesem! Odwiedziło nas, zagrało i świetnie bawiło się około 700 osób. Co prawda jest to liczba mniejsza niż w zeszłym roku, ale możemy położyć to na karby szalejącej grypy i konkurencyjnych zlotów w innych miastach. Mamy jednak nadzieję, że nikt z naszych gości nie żałuje przybycia.

Zaczęły też się pojawiać relacje a naszego festiwalu. Znajdziecie je w rozwinięciu wiadomości.
Więcej...
Comments

No i już po…

Festiwal skończony. Jak zwykle było fantastycznie. Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i świetną atmosferę. Niedługo postaramy się umieścić na stronie zdjęcia, relacje i wyniki turniejów. No i obyśmy mogli spotkać się za rok!
Comments

Jeszcze tylko parę godzin...

… zostało do naszego Festiwalu. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy, a w rozwinięciu przedstawiamy listę NOWYCH pozycji, które doszły do gier dostępnych podczas imprezy.
Więcej...
Comments

Aktualności turniejowe

Podobnie, jak w latach poprzednich, na festiwalu odbywać się będzie sporo różnorakich zmagań i turniejów. Jednym z nich będą wspomniane już w zapowiedzi IV Otwarte Mistrzostwa Polski w Carrom. Jednak z natury rzeczy są one przeznaczone dla osób obeznanych z tą dyscypliną i reprezentujących niedostępny dla zwykłych śmiertelników poziom umiejętności.

Aby jednak owi zwykli śmiertelnicy też mieli się przy czym bawić, przygotowaliśmy cały szereg innych atrakcji i konkurencji, których rozpiskę znaleźć można poniżej.

--------------------


Sobota (26.01.2013):


12:00 Rancho [turniej dla dzieci]
14:00 Time's Up [turniej dla zespołów dwuosobowych]
16:00 Carcassonne
17:00 Duchy [turniej dla dzieci]
18:00 Set
 
Niedziela: (27.01.2013)

11:00 Otwarte Mistrzostwa Polski w Pentago
11:00 Kapsle - Kolarze
14:00 Innowacje
14:00 Kapsle - Football
15:30 Colorio [turniej dla dzieci]
16:00 Activity--------------------Oznaczenie [turniej dla dzieci] wskazuje, że przeznaczony jest dla dzieci uczęszczających maksymalnie do 6 klasy szkoły podstawowej.
Oznaczenie [turniej dla zespołów dwuosobowych] wskazuje, jak łatwo się domyślić, że biorą w nim udział dwuosobowe zespoły.

Zgłoszenia przyjmowane są do chwili rozpoczęcia turnieju, więc można przyjść dosłownie 5 minut wcześniej i zdążyć.

Comments

Kolejny patron medialny!

Miło nam poinformować, że do naszych patronów medialnych dołączyła kolejna witryna promująca Brzeg, czyli

twojbrzeg.pl

Serdecznie zapraszamy do jej odwiedzenia, aby wiedzieć na bieżąco, co dzieje się w naszym mieście!
Comments

Plakat V Festiwalu

Z przyjemnością prezentujemy plakat V Festiwalu, wykonany przez naszego nieocenionego przyjaciela - Kubka. Jak się podoba?

Po kliknięciu na plakat, będzie można zobaczyć jego większą wersję.

Plakat V BFGP
Comments

Nowi sponsorzy medialni

Do sponorów medialnych naszego festiwalu dołączyły niedawno dwie strony promujące Brzeg i wszelkie atrakcje z naszym miastem związane. Są nimi

fajnybrzeg.pl

oraz

infobrzeg.pl

Przyciski z odnośnikami do obu stron znajdziecie także na pasku bocznym strony. Zachęcamy do odwiedzin - będziecie pozytywnie zaskoczeni, jak wiele różnorakich imprez ma miejsce w Brzegu, a redakcje obu stron trzymają zawsze rękę na pulsie!
Comments

Oficjalna zapowiedź V Festiwalu!

Do Festiwalu zostało równo 10 dni, czas więc najwyższy na oficjalne zaproszenie, które znajdziecie poniżej.

Czas mija jak okamgnienie. Dopiero co planowaliśmy pierwszy zlot miłośników planszówek, a tu nagle, parę lat później, przed nami jubileuszowa, bo już piąta edycja Brzeskiego Festiwalu Gier Planszowych pod patronatem Burmistrza Brzegu.

Impreza jak zwykle
odbędzie się w pierwszy weekend ferii zimowych (26-27 stycznia) w salach pięknego, brzeskiego ratusza.

Na odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji, setki gier planszowych, wspaniali współgracze i fantastyczna atmosfera. Tradycyjnie też wziąć będzie można w różnorakich turniejach oraz obserwować zmagania podczas IV Otwartych Mistrzostw Polski w Carrom (indyjski bilard).

Niezależnie od tego, czy jesteś planszówkowym „wyjadaczem”, czy dopiero odkrywasz wspaniały świat gier, znajdziesz tu coś dla siebie, poznasz nowe tytuły, a także będziesz mieć możliwość zakupu kolejnych pozycji do domowych kolekcji.

Serdecznie zapraszamy wszystkich – i tych młodych, i tych starszych – gdyż planszówki to świetna zabawa dla każdego i doskonały sposób na budowanie więzi między ludźmi.
Comments

V Brzeski Festiwal Gier Planszowych!

Serdecznie zapraszamy wszystkich na kolejną edycję naszego festiwalu. Jak widać w nagłówku strony, odbędzie się on w dniach 26 i 27 stycznia 2013. Tradycyjnie gościć będziemy wszystkich w przestronnych i pięknych salach brzeskiego ratusza.
Już niedługo podamy więcej informacji na temat listy gier, turniejów i spodziewanych atrakcji.

Serdecznie zapraszamy!

A korzystając z okazji, że właśnie mamy 1 stycznia, a koniec świata nie nastał, organizatorzy chcieliby złożyć wszystkim życzenia fantastycznego roku. Najlepiej z planszówkami Happy
Comments

Podziękowania

Hura!!! Działa Internet (nie wiedziałam, że aż tak bardzo jest mi potrzebny i tak trudno się bez niego obyć).
Czas teraz na podziękowania, spóźnione lecz z głębi serca płynące ☺.
Jesteśmy ogromnie wdzięczni za dotarcie do Brzegu (szczególnie tym, którzy mimo niesprzyjających warunków pokonali wiele kilometrów aby być z nami), za stworzenie niesamowitej atmosfery, za pomoc i wyrozumiałość.

Bardzo dziękujemy SPONSOROM, szczególnie tym, którzy po raz pierwszy „przybili” do Brzegu i tym którzy byli z nami na festiwalu.

Szczególnie DZIĘKUJEMY:

 • Rysiowi – za wszystko,
 • Kubkowi za plakat (w tym roku to Ty wygrałeś konkurs – jesteś najlepszy, w końcu logo to też Twoja sprawka Happy),
 • Paulinie i Kubie (nie tylko za sędziowanie)
 • Repkowi i jego firmie,
 • WC - a Twoje numerki wciąż są najlepsze ☺,
 • Mariuszowi i jego synom Sebastianowi i Tomkowi,
 • Rokterowi za tekst (wciąż mamy nadzieję, że pojawisz się osobiście),
 • ZIELONYM KOSZULKOM, które pracowały jak mróweczki tłumacząc i pomagając przy turniejach (co i tak nie przeszkadzało im czasem wygrać):
 • Tomoe, Nikozji, Kamilce, Ani i Repkowi, Mondze, Agnieszce i Piotrkowi, Pszczółce i MisterC, Skannie i Macike, Dominice i Tokage, Eugenii.
 • Wszystkim uczestnikom turniejów, ekipie Carrom, młodzieży z ZSE (zwłaszcza za ogarnięcie szatni, kawę i stoły),
 • I wielu, wielu innym za pomoc i obecność – BEZ WAS NIE BYŁOBY TAKIEJ IMPREZY.

Z wieloma osobami nie zdążyłam porozmawiać. Kilka razy do kogoś szłam i … nie doszłam, a to ktoś inny mnie zatrzymał, a to jakaś pilna sprawa wyskoczyła, a czasem moja pamięć zastrajkowała. Mam jednak nadzieję, że nie zaćmiło to wspaniałego wrażenia jakie powinno zostać po takiej imprezie.

Beata (w imieniu swoim i męża- Krzysia)
Comments

Przerwa w nadawaniu

Przepraszamy bardzo za brak informacji pofestiwalowych, czyli relacji, zdjęć i podsumowań, ale chyba na całym Dolnym Śląsku jest poważna awaria UPC i mamy ograniczony dostęp do sieci. Ten wpis udało się dodać z iPhone’a Happy
Comments

I po Festiwalu

Niestety wszystko, co dobre, szybko się kończy i IV edycja naszego Festiwalu również dobiegła końca. Mamy nadzieję, że wszyscy się dobrze bawili i miło spędzili czas. Dziękujemy za przybycie i obyśmy się spotkali za rok, na V edycji!
Comments

Festiwal czas zacząć!

Tak, to już dzisiaj! Jeśli jeszcze nie jesteście na miejscu, to czem prędzej się ubierajcie, do Ratusza pospieszajcie! Tylko pamiętajcie o ciepłym odzieniu na drogę, bo w Brzegu jest w tej chwili -11 stopni! Do zobaczenia na miejscu!
Comments

Zaktualizowana lista gier

Tutaj znajdziecie zaktualizowaną listę 202 gier, które na pewno będą udostępnione na Festiwalu przez organizatorów. Do tej listy na pewno dojdzie mnóstwo pozycji przywiezionych przez uczestników, więc bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie.
Comments

Nowi sponsorzy

Do Festiwalu zostały już tylko dwa dni, ale wciąż pojawiają się sponsorzy chcący wesprzeć naszą inicjatywę. Miło nam poinformować, że dołączyły do nich firmy Prószyński i S-ka oraz Loopy’s World.

Pełną listę sponsorów znaleźć można w odpowiednim
dziale.
Comments

Turnieje, turnieje

Jak co roku na uczestników Festiwalu czekać będzie wiele turniejów, w tym dwa o randze mistrzostw Polski - chodzi o Carrom i Pentago. Ale to oczywiście nie wszystko, gdyż w sumie turniejów będzie aż 11. Poniżej znajdziecie plan zawodów, a na stronie turniejowej - dodatkowe informacje.

Sobota
9.30 Otwarte Mistrzostwa Polski w Carrom
12.00 Turniej Pictureka
13.30 Turniej Callisto
15.00 Turniej Fauna Junior (dla dzieci)
16.00 Turniej Trio
17.30 Turniej K2

Niedziela
10.30 Otwarte Mistrzostwa Polski w Pentago
11.30 Turniej Pitchcar
12.30 Turniej Zingo (dla najmłodszych)
14.00 Turniej Carcassone
16.00 Turniej Dobble
Comments

Zaproszenie bardziej oficjalne

Skoro mamy już plakat, sponsorów oraz zakwaterowanie dla gości, czas najwyższy na oficjalne zaproszenie na nasz festiwal.

Już po raz czwarty, w ostatni weekend ferii zimowych (28-29 stycznia) w Ratuszu odbędzie się Festiwal Gier Planszowych pod patronatem Burmistrza Miasta Brzegu.

Tradycyjnie podczas festiwalu odbędą się
III Otwarte Mistrzostwa Polski w Pentago oraz III Otwarte Mistrzostwa Polski w Carrom (indyjski bilard), a w rozgrywkach wezmą udział nie tylko gracze z Polski ale także z Niemiec i Czech.

Dodatkową atrakcją w tym roku będzie możliwość obejrzenia w Galerii Sztuki Współczesnej BCK w Rauszu w Brzegu wystawy "Tytus - najsłynniejszy harcerz Rzeczypospolitej, czyli historia Tytusa, Romka i A'Tomka" z komiksu Henryka Jerzego Chmielewskiego. Ekspozycja stanowi część cyklu "Cztery pory roku z satyrą i komiksem" Wojtka Łowickiego. Oficjalny finisaż nastąpi w niedzielę podczas festiwalu, a w przeddzień ostatniego dnia wystawy przygotowaliśmy konkurs 10 pytań do Tytusa de Zoo.

W tym roku odwiedzający będą mieli okazję zagrać w tytuły już im znane, także poznać najnowsze gry, również zmierzyć się z innymi graczami w turniejach oraz zakupić nowe pozycje do domowych kolekcji.

Zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z tej formy spędzenia czasu, gdyż planszówki to doskonały sposób na łączenie pokoleń i budowanie więzi między ludźmi.
Comments

Nasi sponsorzy

Zaktualizowaliśmy dział z informacjami o sponsorach. Do grona wspierających nasz firm dołączyły między innymi Hasbro oraz Piatnik. Pełen wykaz sponsorów oraz odnośniki do ich stron internetowych znaleźć można tutaj.
Comments

Oficjalny plakat IV festiwalu

Do naszego festiwalu zostało już tylko niecałe dwa tygodnie, najwyższy czas pokazać więc oficjalny plakat imprezy. Jego autorem jest Kuba Jaszczyński. Jak się podoba?

Pasted Graphic

Po kliknięciu w obrazek pojawi się jego większa wersja.
Comments

Kolejny Festiwal przed nami!

Serdecznie zapraszamy na IV Brzeski Festiwal Gier Planszowych, który odbędzie się w dniach 28-29 stycznia 2012, tradycyjnie w sali stropowej brzeskiego Ratusza. Już niedługo więcej informacji!
Comments

Otwarte spotkanie z grami planszowymi w Opolu

Mamy wielką przyjemność poinformować, że w najbliższą niedzielę, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu przy ulicy Minorytów 4 odbędzie się „Otwarte spotkanie z grami planszowymi”. Podczas spotkania będzie można poznać i zagrać w nowe i klasyczne tytuły udostępnione przez Bibliotekę jak i przez klub Planszowe Opole, będący wraz z Biblioteką współorganizatorem imprezy. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkich na spotkanie, w dniu 6 marca od godziny 14:00 w Sali Konferencyjnej Biblioteki.

Więcej informacji można znaleźć na www.gamesfanatic.pl oraz facebookówej stronie imprezy.

Comments

Mała galeria z festiwalu

Na stronie z relacjami znajdziecie małą galerię z Festiwalu. Autorem znaczącej większości zdjęć jest MisterC. Wielkie podziękowania za świetną robotę Happy
Comments

Wyniki turniejów

Na stronie turniejowej umieściliśmy wyniki wszystkich turniejów rozegranych podczas festiwalu. Zobaczcie, kto okazał się zwycięzcą poszczególnych konkurencji.
Comments

Podsumowanie w audycji Radia Plus

Na stronie naszego ulubionego Radia Plus pojawiła się podsumowująca relacja z festiwalu. Bardzo zapraszamy do odsłuchania. Audycja dostępna jest tutaj. No i oczywiście także na stronie z relacjami. Przy okazji ogromne podziękowania dla Dominiki Gorgosz, która nie tylko zaraża pasją planszówkową słuchaczy Radia Plus, ale też bardzo pomogła nam podczas Festiwalu. Wielkie dzięki!!!!
Comments

Koniec festiwalu

Niestety III Festiwal Gier Planszowych w Brzegu przeszedł już do historii. Za nami dwa dni pełne grania, spotkań ze znajomymi, poznawania nowych tytułów, uczestnictwa w turniejach, a przede wszystkim - świetnej zabawy. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i mamy nadzieję, że spotkamy się znowu za jakiś czas.

W dziale z relacjami zaczną zapewne pojawiać się niedługo wrażenia z imprezy. Jeśli chcecie podzielić się swoimi, piszcie do nas korzystając z formularza na stronie kontaktowej, albo dopisujcie się w komentarzach. Wszelkie opinie są dla nas bardzo ważne.

Jeszcze raz dziękujemy i do rychłego zobaczenia!
Comments

I po pierwszym dniu

Minął pierwszy dzień Festiwalu. Bez wątpienia bardzo udany - Ratusz wręcz pękał w szwach. Odbyły się wszystkie zaplanowane turnieje, co chwilę rozlosowywano nagrody dla uczestników, zaś każdy kto wziął udział w jakimkolwiek konkursie otrzymywał mnóstwo słodyczy.

Do zobaczenia w niedzielę rano.
Comments

Tajemnica sali stropowej

Wróciliśmy z rozstawiania stołów. Jeśli chcecie, możecie zobaczyć, jak to wszystko wyglądało i skąd taki dziwny tytuł wpisu. Zapraszam do działu relacji.
Comments

To już jutro!

W momencie, kiedy to piszę zostało tylko kilkanaście godzin do rozpoczęcia imprezy. Niedługo z dzielną drużyną dzierżąc kaganek planszówkowy udamy się do Ratusza z niemożliwą misją skręcenia stołów, rozstawienia krzeseł, ustawienia stanowisk do Carroma i przygotowania wszystkiego na jutrzejszy dzień. Trzymajcie kciuki za nasze powodzenie Happy
Comments

Pełen terminarz turniejowy

Festiwal już jutro i nareszcie znamy godziny rozpoczęcia poszczególnych turniejów. Znajdziecie je w rozwinięciu tego wpisu oraz oczywiście w sekcji turniejowej, czyli tutaj. Warto zauważyć, że na liście pojawił się też turniej w świetną, rodzinną grę logiczną Hej, to moja ryba, który odbędzie się w sobotę, o godzinie 16:00.Więcej...
Comments

Premiera "Pierwszej Wojny Światowej"

Z przyjemnością informujemy, że na naszym Festiwalu odbędzie się premiera nowej gry Phalanx Games Polska, pod tytułem Pierwsza Wojna Światowa. To już chyba mała tradycja, bo w zeszłym roku podczas brzeskiego spotkania mieliśmy premierę Bożego Igrzyska. Wszystkich zainteresowanych tym tytułem zapraszam do przeczytania raportu z rozgrywki, autorstwa Michała Ozona, który pojawił się właśnie na witrynie GamesFanatic.pl będącej patronem medialnym festiwalu. Relację znajdziecie tutaj.
Comments

Zaktualizowana lista gier

Jak już pisaliśmy wczoraj, do listy gier dostępnych na Festiwalu dołączyły nowe pozycje. Ich spis w rozwinięciu, a pełna lista dostępna tutaj.Więcej...
Comments

Kolejne gry dostępne na Festiwalu

Otrzymaliśmy potwierdzenie, że oprócz wymienionych już wcześniej gier, na Festiwalu będą dostępne też wszystkie pozycje wydawnictwa Lacerta oraz Instytutu Pamięci Narodowej (w tym mająca premierę kilka dni temu Kolejka, o której powstawaniu możecie przeczytać na stronie GamesFanatic, a konkretnie tutaj).
Comments

Więcej informacji o turnieju Carrom

Na stronie turniejowej umieściliśmy kilka informacji o grze Carrom oraz samym turnieju. Zapraszamy tutaj.
Comments

Polub nasz Festiwal na Facebooku!

Jak widzicie, z boku strony pojawiło się okienko umożliwiające polubienie naszego festiwalu i strony na Facebooku. Jeśli masz tam konto i żywisz pozytywne odczucia względem naszej imprezy, kliknij przycisk i zostań fanem Happy
Comments

Terminarz turniejowy

Na stronie turniejowej umieściliśmy wstępny terminarz rozgrywek. Brakujące daty postaramy się niedługo uzupełnić.
Comments

Lista gier

Tutaj znajdziecie wstępną listę gier, które na pewno będą dostępne na festiwalu. Oprócz nich wielu uczestników przywozi swoje własne tytuły, więc na pewno lista ta nie jest zamknięta.
Comments

Informacje o turnieju Pentago

Podczas Festiwalu, w niedzielę 13.02.2011, odbędą się kolejne Mistrzostwa Polski w Pentago. Wziąć udział w nich może dosłownie każdy, jako że zasady Pentago są do poznania i opanowania w ciągu 5 minut. Więcej informacji na temat turnieju i nagród znajdziecie tutaj.
Comments

Zapowiedź w Radiu Plus

Na stronie Radia Plus, które jest jednym z patronów medialnych Festiwalu, pojawił się wywiad z głównymi organizatorami Festiwalu, czyli Beatą i Krzysztofem Olszewskimi. Całość do posłuchania tutaj.
Comments

Oficjalny plakat III Festiwalu

Poniżej możecie obejrzeć oficjalny plakat III Festiwalu. Śliczny, prawda? Jego autorem jest Piotr Słaby, któremu niniejszym równie ślicznie dziękujemy!

PLAKAT NOWY brzeg 30_01_2011 v2

Kiedy klikniecie na plakacie, wyświetli się w większym formacie.
Comments

Strona Festiwalu na Facebooku!

Dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników Facebooka - od kilku dni funkcjonuje tam strona z zaproszeniem na nasz Festiwal. Zapraszamy do odwiedzin oraz przekazania informacji o imprezie znajomym.

Żeby wejść na stronę Facebookową, wystarczy kliknąć. O tutaj.
Comments

Sponsorzy

Taka duża impreza jak Brzeski Festiwal Gier Planszowych nie mogłaby się odbyć bez pomocy szczodrych sponsorów oraz instytucji patronackich. Ich spis (i wielkie podziękowania) znajdziecie na stronie o jakże zaskakującej nazwie Sponsorzy
Comments

Nowa strona

To co widzicie przed sobą, to nowa strona festiwalu. Powstawała w bólach i miała kilka wersji, a ta miejmy nadzieję jest ostateczną. Miłego użytkowania!
Comments

Znamy datę III Festiwalu!

Minął niemal rok od ostatniego wpisu, więc wypadałoby coś opublikować. A co może być lepszym do tego pretekstem niż podanie daty kolejnego festiwalu?

Tegoroczny Brzeski Festiwal Gier Planszowych odbędzie się w dniach 12 i 13 lutego (sobota i niedziela).

Serdecznie zapraszamy! Niedługo znajdziecie tu więcej informacji na temat programu i przewidywanych atrakcji.
Comments

Pod patronatem Burmistrza Brzegu

Partnerzy

Zrzut ekranu 2017-02-10 o 11.56.43

nowe_logo_psc


Zrzut ekranu 2017-02-06 o 21.20.53

Zapraszamy na XI
Festiwal Gier Planszowych w Brzegu,
w dniach 09-10 lutego 2019!
Facebook

Feb 2019
Jan 2019
Feb 2018
Feb 2017
Feb 2016
Jan 2016
Feb 2015
Feb 2014
Jan 2014
Jan 2013
Mar 2012
Feb 2012
Jan 2012
Dec 2011
Mar 2011
Feb 2011